PALEČEK a JANÍK

Historie/Semafor    Hity    Diskografie  

                 

Paleček & Janík – změna je život
 
      Letos bychom mohli s Michaelem oslavit 55 let společného muzicírování. Je to let málo nebo hodně? Éra Osvobozeného divadla trvala 11 let,  na druhou stranu neutuchající mladistvý elán Jiřího Suchého drží divadlo Semafor navzdory času už téměř 60 let, tak jak to vlastně je?

Naše jména zní docela hezky česky a k sobě bezpochyby patří, čas a přízeň posluchačů nejen naší generace to zjevně potvrzuje, ale na druhou stranu nejsme k sobě srostlí tak jako siamská dvojčata.

A když k tomu přimícháme ještě špetku zpohodlnění, lžičku opotřebovanosti a povědomí o tom, že každej je nějakej, vše řádně promícháme a už jsme tam, kde jsme.
 

Každý si teď zažíváme svůj další muzikantský život, já spolu s I. Jahelkou ve společném písničkovém Dvojkoncertu, pak brnkám i sám a naplno si užívám jak Palečkojaníkovin, Ježkáren, zhudebněných básní Jaroslava Seiferta, tak i písní a pokusů novějších.

Lehkost, se kterou dříve vznikaly naše společné písně se někde pozapomněla, ale možná spolu ještě něco spácháme, možná si spolu ještě někdy někde pro radost i pár starších písní zabrnkáme, pokud ještě udržíme v ruce kytaru.

A kdyby náhodou nic z toho se už nepovedlo, nevadí, naše společné bezmála pětačtyřicetileté muzikantské putování za to stálo.

Historie/Semafor    Hity    Diskografie